Teknolojideki gelişmeler estetik cerrahi alanında da pek çok yeniliğin gelmesini sağladı. Estetik cerrahi alanındaki gelişmeler ile hastalar daha az ağrılı ameliyatlar geçiriyor ve ameliyat sonrasında çok daha kolay iyileşebiliyorlar. Ameliyat sırasında ve ameliyat öncesinde geliştirilen teknolojiler ile hastanın istediği göğüs formuna kavuşması sağlanabilmektedir. Göğüs estetiği, özellikle kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyonlar arasındadır. Kadınlar bu operasyonlarla ilgili daha çok fiyatları merak etmektedirler. Ankara göğüs estetiği fiyatları, meme dokusunda yapılacak işlemlere göre farklılaşabilirler.

Memenin hacmi, dolgunluk oranı, sarkıklık oranı, operasyonlarda tercih edilecek silikon modeli, doktor seçimi ve hastane koşulları gibi bir takım faktörler fiyatların değişiklik göstermesine neden olur. Meme büyütme operasyonlarının yanı sıra meme dikleştirme ameliyatı da yapılması fiyatları artırabilir. Devlet sigortası ya da özel sigortalar estetik ameliyatları karşılamadıkları için en doğru meme estetiği fiyatlarını öğrenmek, ilgili merkezlere gitmekle ya da telefonla arayarak mümkün olmaktadır.

Göğüs Estetiği

Göğüs estetiği kişinin normalden büyük ya da normalden küçük göğüslere sahip olduğunda yaptıracağı estetik bir operasyondur. Hastane koşullarında ve genel anestezi altında yapılması en sağlıklı olanıdır. Alanında uzman bir doktorun operasyonu gerçekleştirmesi, ameliyatın başarı oranını ciddi ölçüde etkileyen bir faktördür.

Her göğüs estetiği ameliyatında hastalar ön hazırlık olarak muayene edilirler. Vücut yapılarıyla ilgili ölçüler alındıktan sonra bu veriler ışığında bir takım analizler yapılır. Ülkemizde yetişen sayılı Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Zühtü Demir, ameliyat sırasında kullanılan protezlerin hastanın yaşamı süresince hiçbir endişe duymadan kullanılabileceğini söylüyor. Hiçbir darbede ya da kesi işleminde birbirinden kopmayacak şekilde yapılmış silikon protezler, hücrelerle temas etmediği için, kanser ya da alerji riski oluşturmazlar.

Yapılan çeşitli araştırmalar neticesinde meme estetiğinde kullanılan silikonların sağlığı tehdit eden hiçbir özelliğine rastlanmamıştır. Silikon protezler meme kanserine neden olmaz ve alerjik tepkimelere yol açmazlar. Hastalara ameliyat sonrasında güvenlik sertifikası verilir ve düzenli kontrolleri yapılır.

Estetik Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrasındaki süreci hasta gayet rahat geçirir. Ağrıları çok az olur ya da hiç olmaz. En geç bir hafta içinde işlerini aksatmadan yürütebilecek hale gelir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir