Meme estetiği özellikle kadınların ilgi gösterdiği bir estetik operasyondur. Özellikle son yıllarda estetik alanında yaşanan gelişmeler ilgiyi artırmıştır. Hastaların en çok merak ettiği konuların başında estetik ameliyatı fiyatlarıdır. Ankara meme estetiği fiyatları pek çok değişkene bağlı olarak farklılık göstermektedir. Meme dokusuna yapılacak işlemler, meme ameliyatında kullanılacak teknikler, ameliyatın nasıl yapılacağı, hangi silikonun kullanılacağı ve silikonun markası gibi birçok faktör fiyatları etkilemekte ve değişmesine neden olmaktadır.

Meme büyütme ameliyatı yanında meme dikleştirme ameliyatının yapılması ya da sadece meme küçültme ameliyatının yapılması fiyatları ciddi ölçüde etkilemektedir. Meme estetiği olmayı düşünen kişilerin ameliyat olacakları yer ile bizzat görüşmeleri en sağlıklı sonucu verecektir.

Meme Estetiği Ameliyatları

Tüm meme estetiği operasyonlarında hasta bir dizi muayeneden geçirilir. Mamografisi çekilir, vücut analizleri yapılır ve alınan verilere göre; ne tür bir ameliyat olacağı, ameliyatta kesinin hangi bölgeden yapılacağı, lokal ya da genel anesteziden hangisinin uygulanacağı, hastanın istediği silikon çeşidi gibi değerlendirmeler yapılarak ameliyata hazırlık aşaması tamamlanır.

3D Crisalix Yöntemi ile Sanal Gerçeklik

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Zühtü Demir, hastalarının ameliyata girmeden önce bedenlerinde oluşacak değişimleri görmeleri için 3D Crisalix teknolojisinden yararlanıyor. Bu teknikte önce hastanın farklı açılardan fotoğrafları çekilir ve bu fotoğraflar dijital ortama aktarılır. Dijital ortamda 3 boyutlu tasarımları yapılarak hastanın beden yapısına en uygun göğüs modeli belirlenir. Hasta, takacağı gözlük benzeri bir alet yardımı ile bedeninde oluşacak değişimleri ameliyata girmeden gözlemleme olanağı yakalar. Her açıdan görebildiği bedeni hakkında aklına takılan her şeyi doktoruna sorabilir ve ameliyattan memnun kalma oranını artırabilir.

Hasta ve doktor arasındaki iletişim ameliyatın başarı yüzdesini ciddi ölçüde etkiler. Sağlıklı iletişim ile hiçbir soru işareti kalmaması ve operasyonların bu şekilde ilerlemesi, hasta memnuniyeti için oldukça önemlidir.

Doç. Dr. Zühtü Demir, uygulayacağı yöntemleri, kesi yerlerinin tespitini, kullanılacak silikonun çeşidini, ameliyat sonrasında yapılması gereken masajları, nelere dikkat edilmesi gerektiğini, kullanılacak ilaçları, takılacak sporcu sutyenini, hangi hareketlerin hangi hareketlerin yapılmaması gerektiğini ve bunlar gibi pek çok şeyi, hem ameliyat öncesinde hem de ameliyat sonrasında hastası ile paylaşmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir