Memeleri çeşitli nedenlerle sarkmış kişiler meme dikleştirme ameliyatları ile göğüslerinin eski canlılıklarına ve diriliklerine kavuşmasını isterler. Göğüs dikleştirme ameliyatı fiyatları, yapılacak işlemlere göre değişebilir. Meme dikleştirme ameliyatının yanında meme küçültme ya da meme büyütme ameliyatı da yapılacaksa fiyatlar artabilir.

Kullanılacak silikon, doktor tercihi, memenin dolgunluk yapısı ve silikonun modeli gibi değişkenler meme dikleştirme ameliyatı fiyatlarını etkileyen faktörlerdir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Memenin sarkıklık derecesine göre hastanın kesi yerleri ve oluşacak izler değişebilir. Ameliyat öncesinde muayenesi yapılan hastanın vücut ölçülerine göre yapılacak operasyona karar verilir. Meme başının kayma derecesi, meme cebinin hacmi, dolgunluğu, meme boyutu, hastanın kilosu ve boyu gibi veriler değerlendirilerek hastanın beden yapısına uyum sağlayacak göğüs yapısı belirlenir.

3D Crisalix Tekniği ile Sanal Gerçeklik

Ameliyatlar genel anestezi altında yapılır. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Zühtü Demir, hastaların arzu ettiği göğüs yapılarına kavuşmaları için yararlandığı 3 boyutlu teknolojiler ile hasta memnuniyetini ön planda tutuyor.

Hastadan çekilen fotoğrafların dijital ortama aktarılır. Burada 3 boyutlu tasarımlarının yapılması ile birlikte, hasta bedenine 3D Crisalix tekniği ile uyarlanırlar. Hastalar operasyona girmeden, bedenlerindeki değişiklikleri izleyebilirler ve akıllarına takılan her şeyi doktorları ile paylaşabilirler. Gerçeğe çok yakın görüntüler ile ameliyat öncesinde ameliyat sonrasını yaşayabilirler.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası

Meme dikleştirme ameliyatı olan hastalar hafif ağrı kesiciler ile ağrılarını hissetmezler. Ameliyat olunan gün ya da ertesi gün hastaneden çıkarılan hasta düzenli aralıklarla pansumana gelir ve burada kontrolleri yapılır. Hastalar ilk bir ay sporcu sutyeni takarlar. Göğüslerinde kullanılan silikona göre yapacakları masaj şekli anlatılır. Dikişleri kendiliğinden düştüğü için alınmaz. Ameliyat sırasında kesi yerleri nedeniyle oluşan izler zamanla yok olur.

Hasta, ameliyatı izleyen haftalarda ağır hareketlerden ve bedenini yoracak sporlardan kaçınmalıdır. Doktorun verdiği tavsiyelere uyarak göğüslerini darbelerden korumalı ve azami ölçüde önerilere dikkat etmelidir.

Doç. Dr. Zühtü Demir’in hastaları, ameliyat sonrası sürecinin çok rahat geçtiğini ve çok kısa sürede göğüs formlarının oturduğunu söylüyor. Düzenli aralıklarla kliniğe gelen hasta sürekli kontrol edilir ve göğüslerindeki değişmeler izlenir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir