Göğüslerin normalden büyük ve ağır olduğu durumlarda, kişinin estetik görünümü bozulur ve ağrılı bir süreç yaşanır. Memenin bedene yaptığı basınç nedeniyle boyun ve omuz bölgesinde şiddetli ağrılar oluşabilir. Ayrıca memenin tene değdiği noktada pişik ve mantar oluşabilir. Bu tür sorunların çözülmesi için meme küçültme ameliyatları yapılır. Meme küçültme ameliyatı Ankara, tüm meme sorunlarının çözümleri için sunduğu yüksek teknolojili operasyonlarda, yüksek başarı elde edilmesini sağlar.

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme dokusunun bozulan estetiğini düzelttiği gibi hastanın psikolojisini de büyük oranda değiştiren meme küçültme operasyonları ile hasta, tam anlamıyla bir rahatlama yaşar. Pek çok insan, meme küçültme operasyonlarına gelirken, sadece fiziksel değil psikolojik açıdan da rahatlamak istediklerini söylerler. Giysi giyerken yaşanan sıkıntılar ve denge sorunları bunun en iyi örnekleridir.

Meme küçültme estetiğinde uygulanabilecek pek çok yöntem vardır. Meme başının yukarı taşınması sırasında oluşacak kanlanmanın, hangi bölgeden meydana geleceğine bağlı olarak bu teknikler farklılık gösterir. Doç. Dr. Zühtü Demir bu yöntemlerden en çok superior ya da supero – medyal göğüs pedikülü tercih ediyor.

Çok büyük memelerde küçültme oranı oldukça fazladır. Vücut yapısına göre belirlenen ölçülerde olması için çalışılan memeler, ameliyat öncesinde 3D Crisalix tekniği ile önceden görülebilmektedir.

Aşırı büyük memelere sahip kişilerde deri altından meme dokusu çıkarılır böylece göğüs istenilen boyuta ulaşmış olur. Burada amaç, ideal boyutlarda meme sahibi olmaktır.

Göğüs küçültme operasyonları anestezi ile desteklenmiş veya sedasyon ile desteklenen lokal anestezi altında yapılır. Yaklaşık 3 saat süren ameliyatta hasta bir gün hastanede kalır.

Ameliyat Sonrası

Meme küçültme ameliyatları sonrasında atılan dikişlerin alınması gerekmemektedir. Çünkü dikişler estetik dikişler olup kendiliğinden düşebilmektedir. Ayrıca oluşan ameliyat izleri zamanla silinir. Bu süre, kişiden kişiye değişmekle birlikte, ortalama 3 ay kadardır.

Ameliyat bitiminde hasta, hafif bir ağrıkesici verilerek evine gönderilir. Acı eşiği yüksek olmayan hastalara antibiyotikli iğne yapılması gerekebilir. Ameliyattan 4 gün sonra hasta banyo yaparak kliniğe gider. Burada pansumanı yapılan hastaya, bir ay süreyle sporcu sutyeni takması önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir